Polski Angielski Niemiecki Czeski

II Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy

II Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy Print
Zgodnie z kalendarzem imprez Dolnego Śląska, dnia 15 grudnia odbył się II Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy. Była uroczysta msza święta, a po mszy wszyscy z rodzinami udali się na niemczański rynek. W tegoroczny Jarmark zaangażowały się Koło Gospodyń Wiejskich z Podlesia z p. Mielnik i p. Orfin, Zespół Szkół w Niemczy, Przedszkole Publiczne w Niemczy, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gilowie oraz Przerzeczynie-Zdroju, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy wraz z filiami w Wilkowie Wielkim, Gilowie i Przerzeczynie-Zdrój oraz Rada Parafialna w Niemczy.

Swoje stoisko przygotowało również gospodarstwo ekologiczne Państwa Jolanty i Jana Zalewskich z Kietlina, oferujące znakomite produkty kulinarne, jak wigilijne pasztety, chleby, ciasta, przetwory mięsne. II Jarmark Bożonarodzeniowy dzięki zaangażowaniu mieszkańców, szkół, instytucji stał się bardzo udanym wydarzeniem kulturalnym.

Rozpoczęcie tegorocznego jarmarku uświetniła wizyta Królowej Śniegu. W tę postać wcieliła się Dyrektor Zespołu Szkół w Niemczy Małgorzata Kuźniar, która wjechała bryczką na niemczański rynek wraz ze swoją świtą. Dzięki zaangażowaniu Państwa Wakulików i Doruchów, powóz Królowej Śniegu zaprzężony w dwa strojnie przybrane konie i powożony przez Henryka Wakulika wspieranego przez córkę Joannę Wakulik zapewnił paradny przejazd dla Królowej oraz chętnych do przejazdu uczestników Jarmarku. Cały orszak królewski został przywitany gromkimi oklaskami obecnych.

Gości Jarmarku Królowa Śniegu częstowała piernikami. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemczy oraz dzieci z klas I-III niemczańskiej szkoły prezentując artystyczny blok kolędniczy umilali czas swoimi występami. Podczas jarmarku Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski serwował gorący żurek, aby wszystkim było cieplej i w radosnej atmosferze robili zakupy świąteczne.

W części występów artystycznych podczas Jarmarku kolędy śpiewały także niemczańskie zespoły Grodzianie i Music 4est.

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013