Polski Angielski Niemiecki Czeski

Niemczańskie kolędowanie

Niemczańskie kolędowanie Print
W niedzielę 29.12.2013 o godz. 15.00 Niemczański Ośrodek Kultury gościł wszystkich chętnych chcących uczestniczyć w spotkaniu kolędniczym. W imprezie wzięło udział ok. 80 osób. Uczestników spotkania w ciepłych słowach powitali ksiądz proboszcz Tadeusz Pita i burmistrz Grzegorz Kosowski. Dalszą część spotkania poprowadził dyrektor NOK. Wszyscy zasiedli przy

świątecznie przygotowanych stołach, na których części pokazały się poświąteczne smakołyki.

Jedną z propozycji przedstawionych przez prowadzącego było zaśpiewanie przez uczestników każdego stołu wybranej kolędy z wcześniej dostarczonych śpiewników z najpopularniejszymi, najpiękniejszymi kolędami.
Jednym z punktów spotkania był wybór najpiękniejszej kolędy. Została nią „Cicha noc”, która została zaśpiewana przez wszystkich, niemal „na głosy”, przy zgaszonym świetle i palących się tylko świecach. Zabrzmiało bardzo pięknie.

W spotkanie najbardziej zaangażowani kulinarnie i muzycznie byli członkowie zespołu Grodzianie. Bardzo pięknie zaangażowali się również członkowie zespołu Music 4est i EM&M oraz zaproszeni do współpracy ich młodzi przyjaciele. Przedstawili na scenie kilka kolęd wspólnie zaśpiewanych ze swoja najmłodszą solistką Aurelią Duraj. Gościnnie zaprezentowali się Karolina Łopuch oraz Michał i Kasia Staśkowiak. Ponadto, z pięknymi pastorałkami, wystąpili Ula i Piotr Milewscy, Kamil Majewski i Krzysztof Milewski oraz Grodzianie.

W pomoc zaangażowały się również panie Danuta Wakulik i Izabela Woszczyńska. W spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej, przyjaznej i wręcz rodzinnej atmosferze uczestniczyli również członkowie Rady Parafialnej, Róże Różańca Świętego, członkowie Społecznego Komitetu Odbudowy Kościoła Św. Wojciecha, członkowie Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej oraz mieszkańcy Niemczy.

Galeria zdjęć

Ostatnie aktualności

Wszystkie aktualności

Pogoda w regionie

copyrights © 2010 - Wszelkie prawa zastrzeżone. design: Encja.com

encja.com parp

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013